Automat nie pracuje. Jak rozwiązać ten problem i grać online

Co robić jeśli gra nie aktywuje się: diagnostyka i rozwiązanie problemu

Jeśli podczas uruchomienia maszyny do gier online zetknęliście się z kłopotami i wybrany slot nie chce się aktywować, należy uważnie przeczytać poniżej opisane sposoby rozwiązywania problemów.

 1. Odświeżcie załadowaną stronę, naciskając kombinację klawiszy Ctrl+F5.
 2. Sprawdź stan połączenia internetowego. Jeśli sieć nie jest dostępna, należy zrestartować router bezprzewodowy. W przypadku podalszego nieprawidłowego funkcjonowania - trzeba skontaktować się z dostawcą internetu. Jeśli z siecią jest wszystko w porządku, należy sprawdzić ustawienia firewalla, który może blokować pewne strony internetowe. Aby to sprawdzić – wyłącz firewall w panelu sterowania Windows, w zakładce ''System i zabezpieczenie".
 3. Spróbuj otworzyć żądaną stronę w innej przeglądarce. Najlepiej do slotów nadaje się przeglądarka Google Chrome, która używa technologii Flash do gier online. Ale można też spróbować ściągnąć inne przeglądarki z ich oficjalnych stron internetowych.

  Google Chrome - https://www.google.com/chrome/

  Firefox - http://www.mozilla.com/

  Opera - http://www.opera.com/uk

  Internet Explorer - https://www.microsoft.com/en-us/download/internet-explorer.aspx.

 4. Sprawdź swoją prędkość połączenia internetowego. Slot może się nie ładować z uwagi na bardzo powolne połączenie internetowe. Zobaczyć szybkość pracy sieci można na stronie http://speedtest.net/. Pożądana prędkość transmisji - co najmniej 1 mbps.
 5. Wyczyść pamięć podręczną i pliki cookie w przeglądarce, a następnie wykonaj takie manipulacje:

  A. W przeglądarce Opera nabierz na klawiaturze Ctrl+H lub wybierz w prawym górnym rogu menu "Narzędzia" - "Ustawienia '' - ''Historia''. Wyczyść historię i powtórz próbę startu ponownie.

  B. W Mozilla Firefox, przejdź do menu "Ustawienia", a następnie kliknij ''Prywatność'' i ''Wyczyść historię''. W oknie, które zostanie otwarte, zaznacz tylko pole wyboru ''pamięć podręczna'', jeśli nie chcesz stracić zapisane w przeglądarce hasła i automatycznie zapełnione formularzy. Wyczyść pamięć podręczną.

  C. W przeglądarce Internet Explorer, wybierz zakładkę "Opcje internetowe", dalej wybierz ''Ogólne'' - ''Historia'' - ''Pliki tymczasowe i ciasteczka''. Jeśli korzystasz z wcześniejszych wersji przeglądarki, to każda opcja musi być odznaczona ręcznie przed usunięciem, w wersji 8 i dalej, żeby wyczyścić przeglądarkę wystarczy nacisnąć jeden przycisk "Usuń".

  D. Google Chrome. Przejdź do zakładki ''Ustawienia'' - ''Historia'' - ''Usuń dane przeglądania''. Tu wybierz elementy, które chcesz usunąć, a następnie naciśnij przycisk Delete.

 6. Upewnij się, że komputer jest wyposażony w najnowszą wersję Flash Playera. Wszystkie gry na naszej stronie pracują na technologii Flash, więc brak programu lub wyposazenię w stare wersje może spowodować awarię wielu gier. W przeglądarce Google Chrome już jest wbudowany i automatycznie uaktualniany Flash Player. Dla wszystkich innych programów Flash można pobrać tutaj: http://get.adobe.com/flashplayer/.  Przy tym, nie jest konieczne aby instalować również oprogramowanie antywirusowe, które jest tam oferowane. Wystarczy zainstalować oprogramowanie na komputerze i, jeśli wszystko było zrobione poprawnie, to gra powinna startować. Dla poprawnej aktualizacji zaleca się instalowanie po następujących pozycjach:

  A. Pobierz pliki z programem na swój komputer.

  B. Usuń poprzednią wersję (jeśli jest na komputerze) za pośrednictwem panelu sterowania.

  C. Zainstaluj pobraną wersję.

 7. Daj grze prawo do przechowywania informacji o twoim komputerze w ustawieniach flash playera. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy w oknie automatu do gier, wybierz zakładkę ''folder", i zaznacz pole wyboru w pozycji ''allow''. Jeśli to pole jest już zaznaczone, to usuń zaznaczenie i uruchom ponownie przeglądarkę, aby odnowej zrobić manipulacje opisane powyżej.
 8. Jeżeli gra załadowuje się w przeglądarce, ale jest wyświetlana nieprawidłowo lub nie w pełni, to spróbuj zmienić rozdzielczość na wkładce przeglądarki. Aby to zrobić, należy wykonać następujące manipulacje:

  A. Naciśnij kombinację klawiszy Ctrl+0.

  B. Przytrzymaj klawisz Ctrl i użyj kółka myszki, aby ustawić skalowanie.

  C. Wybierz żądaną skalę w ustawieniach przeglądarki.

 9. Wyłącz na komputerze programy, które blokują reklamę i pop-upy, takie jak AdBlock i inne.

Jeśli powyższe wskazówki nie rozwiązują problemu, należy skontaktować się z nami za pomocą formularza zwrotnego, opisując w szczegółach istotę problemu.

go_top