Jednoręki bandyta i producenci automatów rozrywkowych

Najwięksi producenci maszyny do grania v casino aktywnie przygotowują się do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie gier - międzynarodowych targach rocznych Global Gaming Expo w Las Vegas. Choć eksperci twierdzą że nie należy spodziewać się znaczących innowacji, wielka liczba oczekiwanych prezentacji mówi o czymś innym. Według wstępnych danych udział w targach pryjmąw maszyny do gier producenci których są powszechnie znane w branży hazardowej. Organizatorzy przewidują wysoką frekwencję targów.

Stworzenie pierwszych automatów

Spodziewać się innego scenariuszu jest dość trudno. Automaty do gier są bardzo popularne i przyciągają uwagę graczy z pierwszych lat swojego istnienia.

Najstarsze upomnienia o maszynach, które mogą przynieść wygraną, pojawiły się w 1887 roku w Stanach Zjednoczonych. Już w 1888 roku pojawił się prototyp nowoczesnej maszyny z jack potem, z przeliczeniem wagi monet. W wydaniach z lat 90-tych XIX wieku są wspomnienia o urządzeniach, które naśladują gry w karty.

Jednoręki bandyta i producenci
Jednoręki bandyta i producenci

Jednak oficjalnym twórcą automatów - prototypów nowoczesnych slotów - był amerykański inżynier i mehanic Charles Fey. To jego wynalazek, wyposażony w bębny z różnymi obrazkami, zyskał popularność i w dzisiejszych czasach jest znany pod nazwą "jednoręki bandyta".

Z biegiem lat popularność automatów do gier wcale nie zmniejszyła się. Byli i takie, których produkowano na masową scalę. Pierwsze urządzenia w takiej konstrukcji w której są znajomi współczesnym gamerom, pojawiły się na rynku pod koniec 20 wieku.

Producenci slotów dla naziemnych placówek

Co ciekawe, na produkcje urządzeń dla obiektów naziemnych początkowo koncentrowali się większość firm, znanych dziś jako deweloperzy gier dla kasyn online. Dużo, tworzących dzisiaj gry maszyn za darmo producenci, rozpoczęło swoją działalność z produkcji maszyn do tradycyjnych naziemnych kasyn. I większość z nich i dalej zajmuje się również wyposażeniem dla kasyn offline.

Do jaknajbardziej aktywnych firm, oferujących podobne produkty, należą: 

  • Novomatic. Online maszyny gry darmowe producenci mogą być rozmieszczone w salach hazardowych wielu znanych kasyn online i są powszechnie znane wśród internautów jako Gaminator. Jednak deweloper jest także właścicielem linii slotów naziemnych, znanych jako "Admirał".
  • NetEnt. Produkty tej firmy są podzielone na dwie główne kategorie, mające różnych odbiorców. Oprócz oprogramowania online, pojedyncza linia jest przeznaczona dla naziemnych klubów gier. Główną różnicą jest sposób optymizacji ich do konkretnych celów.
  • Kajot – to czeski producent urządzeń do gier. Marka ta nie jest powszechnie znana, ale zdobyła status solidnego dostawcy produktów w wąskich kręgach. Aby przetestować maszyny do gier za darmo producenci należy przejść na oficjalną stronę firmy. Razem z tym urządzenia od Kajot są reprezentowane w większości dużych europejskich kasyn offline, pubów, barów i we własnym zakładzie hazardowym firmy - klubie Carbon. 

Pierwszy producent automatów do gier online

Pierwszym twórcą maszyn do automatów w kasynach online jest oficjalnie uznawany amerykański deweloper Criptologic. W połowie lat 90-tych XX wieku on wprowadził na rynek pierwszy model oprogramowania, zapewniającego możliwość prowadzenia kont w prawdziwych pieniądzach.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ta firma zaczęła współpracować z Microgaming, który też posiada wysoką pozycję na tym rynku. Na ten czas, te producenci stali się największymi dostawcami produktów dla kasyn online.

Na początku XXI wieku Criptologic powierzyła aktywa spółki firmie BossMedia. Mniej więcej w tym czasie zaczął się szybki rozwój tego segmentu hazardu online. W wysoce konkurencyjnym środowisku firma straciła pozycję, i w rezultacie, stała się częścią wspomnianego holdingu BossMedia.

Największe współczesne producenty

W nasz czas w branży online gier jest ponad sto producentów automatów do gier. Każdego roku sytuacja się zmienia. Niektóre deweloperzy wchodzą na rynek, a inne - znikają. Jednakże, istnieje specjalna "kasta" firm, którym nie tylko udało się przeżyć na tym rynku, ale i zdobyć popularność wśród gamerów i aktywnie się rozwijać.

Gigantami segmentu hazardu internetowego można nazwać: 

  • Microgaming - legendarna firma, jedna z pierwszych, która pojawiła się w branży hazardu online. Obecnie ma ogromny zbiór automatów i rozwija platformę dla kasyn i poker roomów.
  • NetEnt - szwedzka korporacja. Portfel oprogramowania do gier online firmy składa się z ponad stu automatów.
  • Playtech - holenderska firma produkująca oryginalne sloty 3D. Szczególną uwagę przyciągają jej automaty poświęconej super bohaterom Marvela.
  • Greentube (Novomatic) - deweloper z Austrii specjalizujący się w produkcji sprzętu do gier dla kasyn online oraz hazardu naziemnego.
  • BetSoft - przedstawiciel branży hazardu z Wielkiej Brytanii. "Wizytówką" firmy, powstałej w 1999 roku, stała się spektakularna animacja 3D, która jest wykorzystywana we wszystkich slotach tego ewelopera.
  • Amatic - jeden z najstarszych przedstawicieli rynku gier hazardowych. Firma założona jeszcze w 1993 roku. Dziś ma solidny wybór różnych gier. Klasyczne automaty i współczesne automaty wideo, loterie, ruletki, karty, poker video - wszystkie produkty są licencjonowane i udostępniane jedynie w autoryzowanych zakładach.
  • IsoftBet. W kolekcji tej brytyjskiej firmy, założonej w 1997 roku i oferującej ponad 250 gier są: sloty, gry karciarskie i ruletki. Odrębną dziedziną działalności tej spółki jest rozwój oprogramowania do poker roomów. 

Znane, sprawdzone producenty automatów do gier, a także młode firmy - "wschodzące gwiazdy" świata hazardu - nie męczą się zaskakiwać fanów nowymi, innowacyjnymi rozwiązywaniami. Każdego roku w branży hazardowej odbywa się szereg ważnych wydarzeń - forumy międzynarodowe oraz targi sprzętu rozrywkowego. Tam można zobaczyć najlepszych producentów współczesnych interfejsów do gier hazardowych.

go_top